Реал - Атлетико: Съпоставка по трансферни суми, платени за играчите

Реал посреща Атлетико в първото мадридско дерби от полуфиналите на Шампионската лига. Градските съперниците ще се изправят един срещу друг в най-комерсиалния турнир за четвърти пореден сезон.

"Кралете" ще се опитат да защитят трофея си в най-престижния европейски клубен турнир, след като през миналия сезон го спечелиха с победа именно над Атлетико на финала в Милано с 5:3 след изпълнение на дузпи.

"Дюшекчиите" бяха на страната на губещите и през 2014 г., когато се виждаха с купата след гол на Диего Годин през първото полувреме, но Серхио Рамос изравни за 1:1, а в продълженията Реал вкара още три чрез Бейл, Марсело и Роналдо.

Удивително е как Атлетико успява да се противопоставя на Реал и Барса със значително по-малък бюджет.

Вижте в галерията съпоставка между двата мадриски клуба по парите, които бяха платени за футболистите за трансфери.