16 години по-късно: Лийдс се завърна във Висшата лига на Англия

16 години по-късно: Лийдс се завърна във Висшата лига на Англия Снимка: Getty Images

Лийдс Юнайтед официално се завърна във Висшата лига на Англия.

За пръв път от 2004 г. насам "белите" отново ще бъдат част от елита на Острова - след изстрадани 13 сезона в Чемпиъншип и още три в Първа лига.

Лийдс беше част от Висшата лига между 1992 и 2004 г., но после дойдоха тежки времена за клуба и голямата мечта за завръщане стана факт едва сега.

Промоцията вече е сигурна след победата на Хъдърсфийлд над Уест Бромич с 2:1. След този резултат вече няма как Уест Бромич да измести Лийдс от първото място в крайното класиране.

Отборът на Марсело Биелса има 5 т. аванс на първото място и мач по-малко от директния съперник.

Лийдс става първенец във Втора дивизия за четвърти път в историята си, като предишните пъти това се случва през 1924, 1964 и 1990 г.