4600 точки за Интер и втори най-резултатен сезон в историята

4600 точки за Интер и втори най-резултатен сезон в историята Снимка: Getty Images

Шампионите от Интер разбиха с 5:0 Фрозиноне в 36-ия кръг на Серия "А", а домакините усложниха ситуацията си в битката за оцеляване в елита.

Три кръга преди края на сезона общо шест отбора са въвлечени в борбата за оцеляване, като единственият сигурен изпадащ е Салернитана. Интер пък има вече 92 точки, но само с два оставащи до края няма как да прескоми границата от 100.

Давиде Фратези откри за гостите в 19-ата минута, а Марко Арнаутович удвои за тях в 60-ата минута. Резервата Тейжон Бюканън пък в 77-ата минута отбеляза първия си гол с екипа на Интер, а още попадения добавиха и Лаутаро Мартинес в 80-ата минута, който също се появи от пейката, както и Маркюс Тюрам четири минути по-късно (84).

"Нерадзурите" вече са вкарали 86 гола след 36 кръга, което е второто най-добро постижение в историята им по вкарани голове след далечния сезон 1950/51.

С победата си те достигнаха и кота от 4600 точки в италианския елит - постижение, достигано само от Ювентус.