Навас измъкна Реал в битката за Мадрид

Кейлор Навас спаси дузпа в мадридското дерби, завършило 1:1

Вратарят Кейлор Навас спаси Реал Мадрид в градското дерби с Атлетико на „Висенте Калдерон". Дербито от седмия кръг на Примера дивисион завърши 1:1.

Кралския клуб поведе още в 9-ата минута - Карим Бензема се възползва от центриране на Даниел Карвахал отдясно и прониза Яв Облак. В средата на първото полувреме Навас спаси дузпа, изпълнена от френския нападател на Атлетико Антоан Гризман.

Настойчивата игра на символичните домакини бе възнаградена с изравнителен гол в 83-ата минута, а негов автор стана Лусиано Вието. В заключителните секунди костариканският страж на Реал блесна с още една решителна намеса при прецизен удар на Джаксън Мартинес.

Реал излезе на втора позиция в класирането с 15 точки, на една зад лидера Виляреал. Същия актив имат Селта и Барселона. Атлетико е пети с 13 точки.

„Висенте Калдерон" е непревземаема крепост на Белия балет вече 6 двубоя от всички турнири. Така бе изравнен досегашния рекорд на клуба, който датира от 1939-1940 г. А носителят на „Златната топка" Кристиано Роналдо не успя да се разпише в четвърти пореден мач от Примера дивисион за едва втори път в кариерата си. Предишният случай обхваща периода от май до септември 2010 г.