Кризата в Челси продължава, първото място е мираж

Кризата в Челси продължава, първото място е мираж Снимка: Getty Images

Челси записа пореден разочароващ резултат във Висшата лига - 1:1 в гостуването на Брайтън в изтеглен мач от 24-тия кръг.

Лондончани играха само преди двайсетина дни със същия съперник и завършиха при същия резултат, а този път отново не впечатлиха срещу солидния тим на Греъм Потър и вече имат само един успех в последните си шест шампионатни мача.

През първото полувреме Челси допусна едно положение пред вратата си, но след това наложи превъзходство и в 28-ата минута Хаким Зиеш откри с далечен удар.

Домакините обаче започнаха по-настоятелно втората част и след час игра Адам Уебстър изравни с глава, след като беше изпуснат при статично положение от защитата на Челси.

До края отборът на Томас Тухел направи твърде малко, за да стигне до победата, а мениджърът се реши на смени чак след 80-ата минута.

Брайтън пък имаше още няколко обещаващи атаки, но не успя да ги използва.

Поредните загубени точки съвсем стопяват шансовете на Челси за първото място.

"Сините" остават на трето място с 44 т. и са на 12 зад лидера Манчестър Сити, който е и с мач по-малко.