Мощен Тотнъм направи голяма крачка към зона "Шампионска лига"

Мощен Тотнъм направи голяма крачка към зона "Шампионска лига" Снимка: Getty Images

Тотнъм направи много важна крачка към четвъртото място в първенството, след като разби с 4:0 като гост прекия си конкурент за зона "Шампионска лига" Астън Вила.

Мощно второ полувреме донесе победата на Спърс и макар че остават пети в таблицата, те вече са само две точки зад днешния си съперник, а са изиграли и мач по-малко.

През първата част не липсваше динамика в срещата, но чисти положения нямаше и голове не паднаха.

В 50-ата минута бърза атака на Тотнъм доведе до гола на Джеймс Мадисън за 1:0.

Само три минути по-късно Бренън Джонсън вкара за 2:0 и така наказа грешка на Конса, който сгреши пас в собствената си половина.

Положението на Астън Вила стана безнадеждно в 65-ата минута, когато Джон Макгин направи грубо нарушение срещу Удоджи и беше изгонен.

Домакините опитаха да натиснат с човек по-малко и създадоха положения, но в крайна сметка получиха нови две попадения в добавеното време.

Тогава точни бяха Хюн-Мин Сон и Тимо Вернер.