Реал се добра до обрат и продължава безгрешно в Ла Лига

Реал Мадрид продължава с безгрешното си представяне от началото на сезона в Ла Лига. "Кралете" записаха пета победа от също толкова кръга, осъществявайки обрат с 2:1 срещу Реал Сосиедад у дома.

На "Сантяго Бернабеу" се очакваше нов гол от Джуд Белингам, който се бе разписал във всичките четири мача от началото на сезона. Ако англичанинът бе успял да стори това и в петия, щеше да изравни рекорда на Златан Ибрахимович, който е единственият футболист, който е стартирал с попадения в първите пет кръга.

Бившата звезда на Дортмунд не успя да го стори, но най-важни бяха трите точки.

Мадридският гранд допусна ранен гол в петата минута, но през второто полувреме се разписаха Валверде и Хоселу за крайната победа.

Началото беше за гостите, които спазиха традицията да повеждат в резултата на "Бернабеу". Този път това стана факт след попадение на Баренечеа в 5-ата минута, възползвайки се от асистенция на Кубо.

Второто полувреме започна с изравнителен гол за Реал. Вкара го Феде Валверде със специалитета си - далечен удар.

Развръзката настъпи половин час преди края. Тогава при една контраатака Фран Гарсия сложи топката на главата на Хоселу и той реализира за 2:1.