Реал се спаси от загуба, но се отдалечи от титлата

Реал се спаси от загуба, но се отдалечи от титлата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се добра до мъчно равенство 1:1 срещу Реал Сосиедад в домакинството си от 25-ия кръг на испанското първенство.

"Кралете" отиваха към поражение, но Винисиус Жуниор ги спаси с изравнителен гол в 89-ата минута, след като Феде Валверде не успя да засече едно центриране на Васкес.

Преди това гостите откриха в 55-ата минута, когато високият едва 167 см Порту успя да отбележи страхотен гол с глава след центриране на Монреал.

Първото полувреме определено беше за Реал Мадрид и играчите на Зинедин Зидан направиха поредица от пропуски, но пък след почивката можеха да получат и втори гол и да не вземат дори точка.

В класирането шампионът вече е с равни точки с втория Барселона и изостава на 5 от лидера Атлетико Мадрид.