С големи страдания и помощ от ВАР Юнайтед взе точка от средняк

С големи страдания и помощ от ВАР Юнайтед взе точка от средняк Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед изигра поредния си слаб мач и с кански мъки се добра до 2:2 в гостуването на Борнемут.

Тимът на Ерик тен Хаг трябваше на два пъти да догонва в резултата, а дълбоко в добавеното време инкасира дузпа, която ВАР отмени.

В първите 45 минути домакините играха по-добре и заслужено поведоха в 16-ата минута, когато Доминик Соланке надигра младия Камбвала и го прати на земята, а после реализира за 1:0.

При една от малкото си атаки Юнайтед изравни след половин час игра чрез Бруно Фернандеш.

Отборът обаче продължаваше да играе плачевно в защита и скоро допусна нов елементарен гол.

Този път Джъстин Клуйверт се възползва от зейналото пространство, което бранителите му оставиха, и завърши в близкия ъгъл на Онана за 2:1.

После Борнемут удари и греда, а Клуйверт пропусна отблизо в добавеното време на първата част след страхотно спасяване на вратаря.

Фернандеш отговори с греда с далечен изстрел, но все пак Юнайтед трябваше да догонва през второто полувреме.

Там "червените дяволи" стигнаха до дузпа за игра с ръка и португалският капитан отбеляза втория си гол, за да изравни.

В 95-ата минута беше отсъдена дузпа за Борнемут за сблъсък между Кристи и Камбвала на границата на пеналта.

ВАР разгледа внимателно ситуацията и прецени, че контактът е станал извън наказателното поле - така че отсъждането беше променено на пряк свободен удар.

Манчестър Юнайтед записа четвърто поредно равенство в първенството и всякакви илюзии за класиране в зона "Шампионска лига" вече увехнаха.

Юнайтед е седми в класирането с 50 т., колкото има и шестият Нюкасъл.

Тотнъм и Астън Вила са с цели 10 т. напред.