След Юнайтед Шефилд за малко не шокира и Сити

След Юнайтед Шефилд за малко не шокира и Сити Снимка: Getty Images

Единствен гол на Габриел Жезус донесе минималната победа за Манчестър Сити с 1:0 над Шефилд Юнайтед. Само няколко дни след победата си над Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" "остриетата" можеха да шокират и "шумните съседи", но Сити майсторски излъга гостите.

Това бе 12-а победа за тима на Пеп Гуардиола във всички турнири, като "гражданите" не познават вкуса на загубата вече 19 поредни мача.

Сити отново бе без контузения Кевин де Бройне и поставения под карантина Серхио Агуеро, като Гуардиола бе дал почивка и на Рахийм Стърлинг, който остана на пейката.

Само девет минути след първия съдийски сигнал падна и единственото попадение в срещата, когато Габриел Жезус се възползва по перфектен начин от пас на Феран Торес.

В самия край на мача Шефилд се опита да стигне до изравнително попадение. Най-близо до него бе Джон Флек, но неговият удар премина на сантиметри от страничната греда.

В добавеното време Сити имаха претенции за дузпа, тъй като бранител на гостите игра с ръка в наказателното поле, но дори след консултация с ВАР такава не бе дадена.

След победата "гражданите" имат вече 44 точки на върха във Висшата лига, с четири повече от Манчестър Юнайтед. Шефилд пък продължава да е на дъното на класирането с едва осем спечелени точки.