В Сити тренирали само 10 минути преди победата над Юнайтед

В Сити тренирали само 10 минути преди победата над Юнайтед Снимка: Getty Images

Последната тренировка на Манчестър Сити ден преди градското дерби с Манчестър Юнайтед е продължила само 10 минути.

Това разкри белгийският халф на "гражданите" Кевин Де Бройне в интервю в родината си.

Сити победи съперника с 2:0 на "Олд Трафорд" и доминираше тотално в двубоя, но това не е било резултат от много детайлна тактическа тренировка в часовете преди мача.

Напротив, в деня преди двубоя играчите са тренирали едва 10 минути, защото не са знаели с каква тактика ще излезе съперникът им.

"Обикновено в деня преди мачовете провеждаме тактически тренировки, базирани на стила на опонента. Преди мача с Манчестър Юнайтед, Пеп Гуардиола ни каза: "Не знаем как ще играят. Ще видим утре" и тренировката продължи само 10 минути", разказа Де Бройне.

Голямата въпросителна беше дали след контузията на Рафаел Варан Юнайтед ще излезе в новата схема с трима централни защитници, налагана от Оле Гунар Солскяер.

В крайна сметка това наистина се случи, но един от бранителите Ерик Байи си отбеляза автогол в самото начало, а Солскяер тотално загуби тактическия дуел.