Лудогорец удържа щурма на Черно море и нанесе първа загуба на "моряците"

Кешеру се бори много на "Тича" и в крайна сметка отбеляза победния гол Снимка: LAP.bg
Кешеру се бори много на "Тича" и в крайна сметка отбеляза победния гол

Лудогорец спечели много трудно с 2:1 срещу Черно море във Варна в най-интересния мач от шестия кръг на българската efbet Лига.

Двата тима, които бяха непобедени до този момент, водиха равностойна битка, а "моряците" отново се представиха силно срещу шампиона, но малко не им достигна да вземат поне точка.

Началото беше силно за играчите на Илиан Илиев и в 28-ата минута те заслужено откриха. Анисе сбърка пас зад центъра, Родриго отне, напредна необезпокояван и завърши покрай Пламен Илиев за 1:0.

Само 4 минути по-късно обаче, Дан Битон центрира прострелно от пряк свободен удар отдалеч, Дюлгеров не беше застанал добре и в крайна сметка топката влезе директно във вратата му - 1:1.

Преди почивката Клаудиу Кешеру пропусна да донесе преднина на Лудогорец. Второто полувреме пък започна с греда за Черно море след удар от фаул на Патрик Андраде.

В 74-ата минута обаче Лудогорец стигна до победен гол. Изработи го Марселиньо, който беше влязъл в игра минута по-рано след дълго отсъствие от състава заради конфликт с треньора Стойчо Стоев.

Бразилецът центрира отдясно, Кешеру засече с глава и след рикошет в Хантакиас топката стана невъзможна за Дюлгеров - 2:1.

После обаче само в разстояние на пет минути Марселиньо си изкара два жълти картона и беше изгонен. Гостите доиграха последните 10 минути с човек по-малко, мачът доста се изнерви, но резултатът остана непроменен.

Победата връща Лудогорец на върха в класирането с 14 т., една повече от Левски.