Дузпа в добавеното време донесе точка за Арда на "Армията"

Дузпа в добавеното време донесе точка за Арда на "Армията" Снимка: Lap.bg

Гол от дузпа на Тонислав Йорданов донесе точката за Арда при гостуването на ЦСКА на "Българска Армия", което завърши при равенство 1:1.

Жорди Кайседо откри резултата в 68-ата минута, когато еквадорецът засече с глава центриране на Федерико Варела отдясно. При повторенията обаче си пролича, че Георги Йомов, който пусна топката към Варела, е бил в засада при изграждането на нападението.

В добавеното време на срещата съдията Васимир Маруан Ел-Хатиб отсъди дузпа, след като видя нарушение на капитана на "червените" Петър Занев срещу капитана на гостите Пламен Крумов. От повторенията се видя, че има леко съприкосновение между двамата, което според рефера бе достатъчно, за да отсъди 11-метров наказателен удар.

Зад топката застана Тонислав Йорданов, който не сбърка, и така спечели точката за арда.

Равенството означава, че ЦСКА остава на третата позиция с актив от 44 точки, на две зад втория Локомотив Пловидв и на 11 зад лидера Лудогорец. Арда пък е четвърти с 39 пункта.

По-рано през деня "орлите" спечелиха с 1:0 домакинството си на Монтана. Клаудиу Кешеру от дузпа донесе успеха за шампионите.