Левски удари 10 от Черно море и се доближи на 4 т. от върха

Левски удари 10 от Черно море и се доближи на 4 т. от върха Снимка: start-photo.bg

Левски записа важен успех с 1:0 над един от лидерите - Черно море, на "Герена" благодарение на гол-шедьовър Джевад Ел Джемили.

Това бе първо поражение за тима на Илиан Илиев от началото на сезона.

"Моряците" играха 70 минути с човек по-малко, след като още в 22-рата Влатко Дробаров бе изгонен с директен червен картон. Първо, Никола Попов показа само жълт на бранителя на гостите, но след намесата на ВАР промени цвета на картона.

Дробаров сбърка в близост до наказателното си поле, Джемили открадна топката и се откъсваше в опасна позиция. Дробаров влезе остро в краката на противника си и предотврати ясна голова възможност, заради което бе изгонен.

Иначе, първата опасност за Левски дойде още в осмата минута, отново след грешка в защитата. Иван Дюлгеров излезе неразчетено извън наказателното си поле, но не успя да изчисти топката. Тя попадна в Ронадо, но той не успя да се възползва, шутирайки изключително слабо.

Попадението на Ел Джемили падна в 58-ата минута. Нападателят на "сините" напредна с топка в крака и стреля извън наказателното поле. Дюлгеров не се намеси добре, кълбото мина над ръцете му и се озова в мрежата му.

В 76-ата Уелтън имаше шанс да вкара втори гол. След добро двойно разиграване с Цунами отдясно първият се оказа на перфектна позиция, но бе спрян от плонжа на Дюлгеров.

С победата Левски събра 26 точки на четвъртото място и е само на четири зад лидера Локомотив Пловдив, който е и с мач повече. "Моряците" са втори с 29, но също с мач повече от "сините".