Лудогорец направи обрат и се доближи до финала

Лудогорец направи обрат и се доближи до финала Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец се доближи до финала за Купата на България след победа с 2:1 в първия полуфинален сблъсък срещу Черно море.

На "Тича" гостите стигнаха до пълен обрат и взеха предимство преди реванша на свой терен, а и трите гола паднаха през първото полувреме.

Черно море откри в 13-тата минута, когато Алекс Фернандес реализира с добавка.

Само пет минути по-късно Густаво Нонато изравни също с добавка от наказателното поле.

В 34-тата минута Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар и Игор Пластун засече отлично с десния крак, за да донесе пълния обрат и победата на своите.

Към края намеса на ВАР донесе червен картон на Стефан Велев и домакините довършиха мача с 10 души.

В другия полуфинал в турнира един срещу друг ще играят Локо София и ЦСКА 1948.

На Лудогорец пък предстои директен сблъсък за титлата срещу ЦСКА на "Българска армия".

Дербито е в неделя от 20:15.