Лудогорец не срещна трудности в Пловдив

Лудогорец постигна комфортна победа с 2:0 като гост на Ботев Пд в двубой от последния 30-ти кръг на редовния сезон в Първа лига. Така разградчани поне за денонощие дръпнаха с четири точки на втория ЦСКА, който в понеделник приема Ботев Вр на "Армията".

В 28-ата минута Лудогорец поведе в резултата с гол на Кайо Видал. Кирил Десподов проби в наказателното поле и центрира меко. Игор Тиаго залъга, че ще играе с топката, която падна право на крака на Видал, а нападателят от воле не остави никакви шансове на Хидайет Ханкич за намеса.

Минута преди края на първото полувреме Лудогорец удвои преднината си чрез Игор Тиаго. Мека топка зад гърба на защитата, подадена от Клод Гонсалвеш, намери Игор Тиаго. Самуел Супрайен увисна много лошо, което позволи на нападателя да отклони с глава в мрежата. Имаше съмнения, че голмайсторът е бил в положение на засада, но след проверка на попадението от ВАР стана ясно, че голът е редовен.

В 61-вата минута пред Ботев се откри златен шанс да намали изоставането си. Центриране от корнер на Красиан Колев намери Антонио Переа на метър и половина от голлинията. Испанецът стреля с глава, но право в Серджио Падт.

В крайна сметка нов гол не падна и "орлите" полетяха с три точки от красивия стадион под тепетата.