"Лалетата" повалиха Полша в здрав мач в Хамбург

Нидерландия победи Полша с 2:1 в двубой от група "D" на Евро 2024. Адам Букса се разписа за поляците в 16-ата минута, а в 29-ата Коди Гакпо изравни. В 83-тата смяната Ваут Вегхорст дари успеха на "оранжевите".

Франция и Австрия са другите два тима в групата, като те играят в понеделник вечер.

Още при първия си шанс поляците поведоха в резултата. След малко повече от четвърт час Адам Букса засече с глава центриране от корнер, изпреварвайки Ван Дайк.

Асът на Ливърпул бързо отговори с мощен шут в 20-ата минута, който беше спасен. Още по-сериозен шанс имаше Мемфис в 22-рата, но той шутира силно над гредата.

Натискът на тима на Куман все пак даде резултат, след като в 29-ата Гакпо изравни. Тогава нападателят на Ливърпул имаше шанс, че изстрелът му се отклони в тялото на играч на Полша и стана неспасяем за Шчесни - 1:1.

"Дружина полска" заигра отлично след почивката, но нидерландците намериха отговор.

В 81-вата минута в игра за Нидерландия се появи Вегхорст и само две минути по-късно се разписа за 2:1.

Продължението беше 5-минутно, но "лалетата" удържаха успеха си.

В следващия си двубой Нидерландия играе със световния вицешампион Франция.