Смените на Клоп класираха Ливърпул на финала

Клоп искаше да запази силите на част от основните играчи, но те влязоха през второто полувреме и в крайна сметка двама от тях решиха мача Снимка: Getty Images

Ливърпул се класира на финала на Световното клубно първенство след трудна победа с 2:1 над мексиканския Монтерей във втория полуфинал на турнира.

Така "мърсисайдци" ще се изправят срещу Фламенго във финала за трофея в събота.

Юрген Клоп беше направил ротации в състава си и беше оставил Садио Мане, Роберто Фирмино и Трент Александър-Арнолд на резервната скамейка - те се появиха в игра след почивката. Фирмино в крайна сметка стана и герой с победно попадение в добавеното време, а Трент записа асистенция.

Извън групата остана болният Върджил ван Дайк и така се наложи Джордан Хендерсън да играе като централен защитник.

Срещата започна чудесно за фаворитите, които откриха резултата при първото си положение. В 11-ата минута Мохамед Салах пусна идеален извеждащ пас към Наби Кейта, който сам срещу вратаря не сгреши за 1:0.

Само две минути по-късно обаче Ливърпул получи изравнително попадение. Защитата се провали на няколко пъти при опита си да изчисти топката при едно статично положение, а Алисон спаси удар от въздуха. Рожерио Фунес Мори направи добавка отблизо за 1:1.

По-нататък полувремето протече доста равностойно. През втората част Ливърпул направи няколко сериозни пропуска, Алисон обаче също трябваше да се намесва.

Развръзката дойде в 91-ата минута с комбинация между две резерви. Александър-Арнолд центрира ниско отдясно, а Фирмино засече във вратата за крайното 2:1.