Уелс се класира на Евро 2020 и направи услуга на България

Рамзи не беше играл пълни 90 минути, откакто се присъедини към Ювентус, но днес изигра цял мач и стана герой за своите с двата си гола Снимка: Getty Images

Уелс е последният отбор, който се класира за Евро 2020 през квалификациите.

Тази вечер играчите на селекционера Райън Гигс победиха Унгария с 2:0 у дома в решаващия двубой от група Е, който ги изпрати на еврофиналите.

Успехът на Уелс е добре дошъл и за България, защото дава на нашите добри шансове да са домакини на двата мача от баражите за Евро 2020 през Лигата на нациите. Унгария става възможен съперник на българските национали и вече имаме по-голям шанс да попаднем в поток А, но всичко ще се изясни на жребия, който ще бъде изтеглен в петък по обяд.

Аарън Рамзи стана герой за своите и отбеляза и двата гола в Кардиф тази вечер. В 15-ата минута играчът на Ювентус се възползва от центриране на Гарет Бейл и се разписа с глава.

В началото на втората част Рамзи удвои от малък ъгъл. Със спечелените три точки Уелс завършва на второ място в групата, докато унгарците остават четвърти.

Победителят в група Е беше ясен още преди днешните мачове и това е Хърватия, която също се класира на Евро 2020.