Ливърпул се огъна, но не се пречупи на "Стамфорд Бридж"

Поредните победи на Ливърпул във Висшата лига станаха 15 - което е клубен рекорд Снимка: Getty Images

Ливърпул постигна 15-а поредна победа във Висшата лига с успех с 2:1 като гост на Челси.

В дербито на кръга домакините в големи периоди надиграваха съперника на своя "Стамфорд Бридж", но в крайна сметка двата гола на "мърсисайдци" през първото полувреме им свършиха работа и те продължават да водят в класирането с пълен актив от 18 т.

Ливърпул откри още в 14-ата минута със заучено изпълнение на пряк свободен удар. Салах пусна триково към Трент Александър-Арнолд, който със зверски шут във вратарския ъгъл направи резултата 1:0.

В 24-ата минута Тами Ейбрахам пропусна златен шанс да изравни очи в очи с Адриан, който спаси удара му. Челси продължи да играе по-силно и след три минути Аспиликуета вкара, но голът беше отменен с помощта на ВАР заради засада.

В 30-ата минута Ливърпул нанесе втори удар с ново статично положение след пресилено нарушение срещу Вайналдум.

Робъртсън центрира отляво и Роберто Фирмино с глава покачи на 2:0.

До края на полувремето неволите за домакините продължиха с още една принудителна смяна. В началото се беше контузил Емерсон, а после и Андреас Кристенсен трябваше да напусне.

След почивката Ливърпул опита да успокои мача и успяваше до 71-ата минута.

Тогава Н'Голо Канте направи уникален самостоятелен пробив пред наказателното поле и с неспасяем завършващ удар намали на 1:2.

До края Челси натисна сериозно и Миши Батшуай и Мейсън Маунт пропуснаха пред Адриан.

Ливърпул въобще не успяваше да задържи топката и в добавеното време изпадна в глуха защита, но не се огъна и измъкна победата.

Така "мърсисайдци" остават лидери с 6 победи от 6 мача и 5 т. пред втория в класирането Манчестър Сити.

Челси е едва на 11-о място с 8 т.

По същото време Арсенал постигна много трудна победа с 3:2 над Астън Вила на "Емирейтс".

До 81-ата минута Вила водеше с 2:1, но Калъм Чеймбърс изравни, а малко по-късно водещият реализатор на "артилеристите" Пиер-Емерик Обамеянг донесе победата. Освен това домакините играха с човек по-малко цяло второ полувреме заради изгонване на Мейтланд-Найлс, но въпреки това намериха сили за обрата.

Така Арсенал събра 11 т. и се качи на четвъртата позиция.