Божинов отбеляза първия си гол за сезона, но Партизан загуби

Божинов се разписа, но Партизан загуби.

Българският нападател Валери Божинов вкара първото попадение за Партизан през сезона, но тимът му падна безславно при гостуването на Напредак (Крушевац) с 1:2 във 2-ия кръг на сръбското първенство.

Божинов влезе като резерва в 64-ата минута и се разписа три преди края от наказателен удар. Дузпата беше отсъдена заради събаряне на Илич, а попадението на Божино е първо за Партизан след 387 сухи минути пред вратите на противниците.

"Партизановата агония няма край! Немощ, мъка и нерви, написа вестник Вечерне новости за представянето на гробарите. Поражението и поредицата от слаби игри коства поста на треньора Иван Томич, който веднага след края на мача обяви напускането си.

Първи вариант за негов заместник е Марко Николич, а също така се споменават имената на Владимир Вермезович и на бившия национален треньор Радован Чурчич. Всъщност Томич подаде оставка още минала седмица при домакинското 0:0 с Бачка Топола, но тогава управата я отхвърли.