Партизан громи, Божинов не вкара

Партизан е втори в класирането с 32 точки, на 6 точки от лидера и шампион от миналия сезон Цървена звезда.

Българският нападател Валери Божинов игра като титуляр при убедителната победа на Партизан с 4:0 над гостуващия Нови Пазар в среща от 15-ия кръг на сръбското футболно първенство.

Божинов не успя да се разпише и беше заменен в 70-ата минута от Неманя Михайлович. Марко Янкович откри в 25-ата минута след асистенция от ляво на Ален Стеванович, който вкара за 2:0 след контраатака осем минути преди почивката.

Уро Джурджевич направи резултата класически в 54-ата минута, когато засече с глава отлично центриране от дясно на Саша Марянович. Петър Джуричкович оформи успеха с хубав удар от 25 метра шест минути преди края.