Лаказет донесе ценна победа на Арсенал, топ 5 е само на 3 т.

Лаказет приближи Арсенал до топ 5 Снимка: Getty Images
Лаказет приближи Арсенал до топ 5

Арсенал стигна до много ценна домакинска победа с 1:0 над Уест Хем във Висшата лига и се доближи до топ 5 в класирането.

Гол на Александър Лаказет към края донесе важните 3 т., а преди това "артилеристите" имаха доста трудности в лондонския сблъсък.

Голът падна в 78-ата минута, когато след изстрел на Обамеянг се получи рикошет, Йозил свали с глава и Лаказет отблизо вкара във вратата.

Преди това срещата започна с греда за Уест Хем, после пък Сократис имаше малшанса да удари греда за Арсенал.

След почивката и Бернд Лено се отчете с важно спасяване преди да се стигне до попадението в отсрещната врата.

В класирането Арсенал е на 9-о място с 40 т., колкото има и осмият Тотнъм. Петият Уулвърхемптън обаче има само 3 т. повече (и мач повече), а четвъртият Челси е с 46.