С героичен отскок Роналдо осигури победата на Ювентус

Роналдо направи разликата с гола си в края на първото полувреме Снимка: Getty Images
Роналдо направи разликата с гола си в края на първото полувреме

С победен гол на Кристиано Роналдо Ювентус надделя с 2:1 над Сампдория като гост в изтеглен мач от 17-ия кръг на Серия А.

Така шампионите дръпнаха с 3 т. на върха пред втория Интер, който в събота посреща Дженоа и може отново да се изравни с Юве на първото място.

Успехът тази вечер не дойде лесно, макар че Пауло Дибала изведе Ювентус напред в 19-ата минута с изключително класен удар от воле по диагонала.

В 35-ата минута Сампдория изравни след загубена от Алекс Сандро топка през пеналта на гостите и точен удар на Капрари - 1:1.

В края на полувремето дойде моментът на Роналдо, който демонстрира невероятен отскок след центриране отляво и с глава изведе Ювентус още веднъж напред.

След почивката "Старата госпожа" няколко пъти беше близо до гола, а попадение на Роналдо не беше зачетено заради засада. В края голмайсторът за Сампдория Капрари получи втори жълт картон за удар срещу Демирал и отборът му завърши в намален състав.

Срещата беше важна и за Джанлуиджи Буфон, който записа своя мач 647 в калчото и се изравни с вечния номер 1 по този показател Паоло Малдини.