Непобедимият Ливърпул покори и "Молиню"

В много труден мач Ливърпул успя да преодолее коравия Уулвърхемптън и да продължи победната серия в първенството Снимка: Getty Images

Ливърпул продължи невероятната си победна серия с изстрадан успех с 2:1 над Уулвърхемптън на "Молиню" във Висшата лига.

В едно от най-тежките си гостувания за сезона, "мърсисайдци" преминаха през трудни моменти, но грабнаха победата с късен гол на Роберто Фирмино, а през първата част една от звездите им Садио Мане беше сменен принудително.

Мачът започна прекрасно за водачите в класирането и още в 8-ата минута Джордан Хендерсън откри резултата с глава след асистенция на Александър-Арнолд от корнер.

После обаче срещата стана доста трудна за Клоп и играчите му. В 33-ата минута Садио Мане се контузи и беше заменен от Минамино.

В началото на втората част Салах не успя да удвои за Ливърпул и домакините изравниха.

Адама Траоре центрира и Раул Хименес с глава направи 1:1. Последваха силни минути за Уулвърхемптън и Алисон трябваше да спасява с една ръка удар на Траоре.

Ливърпул постепенно си върна инициативата и в 81-ата минута Фирмино не успя да преодолее Руи Патрисио от чиста позиция.

Три минути по-късно отново Фирмино се измъкна в наказателното поле след пас на Хендерсън и този път прошка нямаше - 2:1 за Ливърпул.

В добавеното време Диого Жота можеше да донесе равенството на Уулвс, но от границата на малкото наказателно поле стреля над вратата.

Това е 40-и пореден двубой във Висшата лига без загуба за "червените", които вече имат аванс от 16 т. пред втория Манчестър Сити и даже са с мач по-малко.

Поредните победи за първенство вече са 14, като за последно Ливърпул не успя да победи на 9 октомври срещу Манчестър Юнайтед (1:1).