Дортмунд разпиля Юнайтед с 4:1

Осман Дембеле, Пиер-Емерик Обамеянг и Гонсало Кастро на два пъти се разписаха за победата на Борусия
Жозе Моуриньо допусна първо поражение начело на Манчестър Юнайтед
Мемфис Депай отново не бе убедителен, а Папастопулос не му остави никакви шансове през първото полувреме
19-годишният Осман Дембеле пък отново показа класата си, вкарвайки красив гол в началото на второто полувреме за 3:0

Жозе Моуриньо допусна първо поражение начело на Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи“ загубиха втората си контрола под ръководството на Специалния, след като в първата победиха Уигън с 2:0.

Юнайтед бе разпилян от Борусия Дортмунд с 1:4 в мач от турнира Internationa Champions Cup (ICC), който се провежда в Китай.

Дортмунд осъществи натиск от първата минута.

Моуриньо беше пуснал експериментален състав, а на вратата беше третият вратар Джонстоун. Точно той допусна грешка за първия гол на Борусия.

След пряк свободен удар на Обамеянг, Джонстоун не изби топката добре, последва разбъркване, при което Гонсало Кастро отблизо успя да се разпише в 20-ата минута.

15 по-късно реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Валенсия в наказателното поле, която Обамеянг превърна в гол и Дортмунд се оттегли на почивка с два гола аванс.

В началото на втората част Жозе направи четири промени, пускайки Серхио ромеро, Йънг, Рашфорд и Рохо, което веднага даде резултат, въпреки че „жълто-черните“ направиха резултата 3:0 12 минути след подновяването на играта след прекрасна индивидуална акция на 19-годишния Осман Дембеле.

Две минути след третия гол на Борусия Юнайтед намали. Красива атака през центъра позволи на Мата да излезе на добра позиция срещу Вайденфелер, но вместо да стреля, намери напълно непокрития Мхитарян, който на празна врата наказа бившия си тим.

В 86-ата нов прекрасен гол сложи край на спорта. Гонсало Кастро бе оставен да получи и да нагласи топката си за удар и с прекрасно изпълнение направи резултата 4:1, отбелязвайки втория си гол в срещата.

Следващият двубой от турнира за Юнайтед е срещу градския съперник Манчестър Сити - на 25-и, а Борусия и Сити ще се срещнат на 28-и, когато ще разберем и победителя от азиатската версия на ICC.