3 червени картона и меле накрая - Милан подчини Лацио на "Олимпико"

3 червени картона и меле накрая - Милан подчини Лацио на "Олимпико" Снимка: Getty Images

Милан взе сблъсъка с Лацио с минималното 1:0 след късен гол на Окафор на "Олимпико" .

Домакините завършиха мача с осем души, след като цели трима от "орлите" бяха изгонени. Накрая мачът завърши с меле.

Лацио остана с човек по-малко още в 57-ата минута, когато Пелегрини си изкара два бързи жълти картона в рамките на само седем минути.

Вторият дойде по доста комичен начин. Играчите на Лацио искаха играта да бъде спряна заради паднал на тревата техен съотборник. Играта обаче продължи, Пулишич открадна топката от Пелегрини, който го повали на земята, заради което получи втори жълт картон.

Голът на победата за "росонерите" падна в 88-ата. Резервата Окафор стреля, но ударът му бе спасен от вратаря. След това Жиру не успя при добавката, топката се върна при Окафор, който въпреки намесата на Проведел този път успя да я прати в мрежата.

В добавеното време още двама от домакините бяха изгонени. В 94-тата Марушич получи директен червен картон заради реплики към съдията, а секунди по-късно Матео Гендузи бе изгонен с малко пресилен червен картон за блъскане срещу Пулишич.

Очаквано, след последния съдийски сигнал се стигна до сблъсъци на терена, каквито имаше неведнъж още след първия червен картон.

С победата тимът на Стефано Пиоли събра 56 точки на третата позиция, на една зад втория Юве. Лацио остава осми с 40 т.