3 от 3 и 12:0 за Португалия след шоу на Фернандеш

3 от 3 и 12:0 за Португалия след шоу на Фернандеш Снимка: Getty Images

Португалия продължи перфектното си представяне в група "J" на европейските квалификации с домакинска победа с 3:0 над Босна.

Бруно Фернандеш се отличи с два гола и асистенция и беше звездата на двубоя, който всъщност не беше толкова лесен за победителите.

Босна игра равностойно през повечето време, но не се възползва от положенията си, а домакините откриха минута преди края на полувремето, когато Фернандеш асистира на Бернардо Силва.

Плеймейкърът на Манчестър Юнайтед удвои с глава в 77-ата минута, а в добавеното време покачи на 3:0 с много хубав изстрел в горния десен ъгъл.

Кристиано Роналдо се задържа цял мач на терена, но не успя да се разпише.

Така Португалия остава начело на групата с три победи от три мача и голова разлика 12:0.

В друг от двубоите от тази група Словакия се добра до важен успех с 2:1 в гостуването на Исландия.

Португалия е абсолютен фаворит в групата, но словаците се очертават като основен претендент за второто място със своите 7 т. от три мача.

На трето място е Люксембург с 4 т. след днешната си победа с 2:0 над Лихтенщайн.