Трудна победа за Челси след геройски прояви от Нюкасъл

Маркос Алонсо се превърна в герой за Челси Снимка: Getty Images
Маркос Алонсо се превърна в герой за Челси

Челси постигна трудна победа с 1:0 у дома над Нюкасъл, а единственото попадение отбеляза Маркос Алонсо в 73-тата минута.

Испанецът успя да пробие Мартин Дубравка, който направи изключителни спасявания преди и след гола, с мощен удар по диагонала.

Победата изкачи „сините“ на третата позиция с актив от 17 точки, колкото има и вторият Лестър.

В друг мач от двубоите в 17 ч. в събота Тотнъм взе само точка след равенство 1:1 у дома срещу Уотфорд.

Гостите откриха още в осмата минута чрез Абдулайе Дукуре, но с първия си гол за сезона Деле Али донесе точката за „шпорите“.

Така тимът на Маурисио Почетино запазва седмата си позиция с 12 точки, а Уотфорд е последен с четири.