Юнайтед превзе "Стамфорд Бридж", съдиите покосиха Челси

За трети път през сезона Юнайтед побеждава Челси - два пъти в първенството и веднъж за Купата на лигата Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед удари Челси с 2:0 на "Стамфорд Бридж" в прекия сблъсък за топ 4 и се доближи до съперника си в класирането на Висшата лига.

Голове на Антони Марсиал и Хари Магуайър донесоха ценния успех на "червените дяволи", които за пръв път в историята на Висшата лига постигат дубъл над този противник след гръмкото 4:0 на старта на сезона.

Редица спорни съдийски отсъждания отидоха в полза на гостите и на практика закопаха Челси в най-важните моменти, а мачът беше доста нервен и изпълнен с единоборства.

Още след 10 минути игра Н'Голо Канте се контузи и трябваше да бъде принудително заменен. В средата на полувремето Хари Магуайър посегна и изрита без топка Батшуай след единоборство на двамата до тъча - но ВАР разгледа инцидента и не присъди дори жълт картон на бранителя.

После Уилиан беше препънат от Бруно Фернандеш на границата на наказателното поле, но Антъни Тейлър шокира с жълт картон за симулация на бразилеца.

Юнайтед откри точно преди края на полувремето с първия точен удар в мача. Уан-Бисака финтира Уилиан и центрира отдясно, а Марсиал с глава насочи към далечния ъгъл за 1:0.

В 55-ата минута появилият се като резерва Курт Зума изравни след един ъглов удар, но ВАР взе изключително спорно решение и отмени гола заради фаул в атака на Аспиликуета. Испанецът обаче изблъска Брандън Уилямс едва след като самият той беше блъснат от Фред.

В 65-ата минута, отново след корнер, Манчестър Юнайтед удвои. Магуайър изпревари Рюдигер и с глава покачи на 2:0.

В 77-ата минута резервата Оливие Жиру отбеляза с глава за Челси след центриране отдясно, но и този гол беше отменен с ВАР - този път правилно, заради минимална засада на нападателя.

До края натискът на домакините не даде резултат и лошата им серия в първенството продължи.

Челси все още е на четвъртото място с 41 т., но веднага след това е Тотнъм с 40. Юнайтед пък се изкачи на седмата позиция с 38 т.