Величествен гол донесе голямата сензация във Висшата лига: Сити се провали у дома! (ВИДЕО)

Манчестър Сити допусна напълно неочаквана издънка във Висшата лига и загуби с 2:3 от Кристъл Палас у дома.

Лондонският клуб хвърли бомбата и осъществи пълен обрат срещу шампионите, а после успя да удържи аванса си.

Всичко започна много добре за Сити, отборът доминираше и в 27-ата минута поведе с гол на Илкай Гюндоган. Кристъл Палас обаче нанесе удара си за три минути. Първо защитата на домакините подцени една ситуация, Кайл Уокър позволи на Джефри Шлуп да стреля и Едерсон се оказа безпомощен - 1:1.

Почти веднага след това Андрос Таунсенд вкара гола на сезона с невероятно воле от 30 метра, което влезе неспасяемо зад Едерсон за 2:1.

В 51-ата минута се стигна до греда за гостите, а после Кайл Уокър се хвърли на необмислен шпагат и направи дузпа. Лука Миливойевич реализира от бялата точка за 3:1.

До края Сити наложи тотален натиск и поддържаше напрежението пред Гуаита, а Лерой Сане удари греда от фаул.

Пет минути преди края Кевин де Бройне върна едно попадение с доза късмет, тъй като негово центриране се превърна в шут и изненада Гуаита за 2:3. До края обаче опълчението на гостите свърши работа.

По същото време домакинска издънка направи и Челси, който загуби с 0:1 от Лестър на "Стамфорд Бридж".

Джейми Варди вкара единствения гол в 51-ата минута след контраатака и извеждащо подаване от Джеймс Мадисън.

По-рано днес Арсенал се върна към победите с 3:1 над Бърнли на "Емирейтс".

Пиер-Емерик Обамеянг се отчете с два гола за "топчиите" и въпреки че Ашли Барнс намали за Бърнли, в края Алекс Иуоби фиксира финалния резултат.

Така в класирането Ливърпул вече има 4 т. преднина на върха пред Манчестър Сити. Челси и Арсенал са съответно четвърти и пети, но с равни точки - по 37.