Арсенал отново се издъни, Тотнъм яде здрав пердах

След като в миналия кръг Арсенал загуби от един от основните кандидати за изпадане Евертън като гост, лидерът във Висшата лига се срина и у дома - 1:1 с вдъхновения тим на Брентфорд. Тотнъм, другият гранд от Северен Лондон, имаше още по-тежка съдба 1:4 при визитата на Лестър.

Брентфорд беше по-добрият отбор през първата част и момчетата на Томас Франк често поглеждаха към вратата на "топчиите".

Гостите имаха нова добра възможност в 25-ата минута, когато грешка в разиграването на отбраната на Арсенал даде възможност на Брайън Мбемо да отнеме, след което пусна в наказателното поле към Рико Хенри, който на свой ред намери по отличен начин Айвън Тони, но силният удар на голмайстора срещна напречната греда зад Рамсдейл.

Айвън Тони пропусна добър шанс за "пчеличките" в началото на второто полувреме, а в 66-ата минута влезлият като реерва Леандро Тросар вкара за Арсенал след хубава атака.

Брентфорд успя да възстанови равенството в 75-ата минут При едно разбъркване Аарън Рамсдейл не успя да се намеси добре и притичалият Айвън Тони вкара за 1:1. До края ново попадение не падна.

Несгодите на Тотнъм в Лестър бяха много по-големи.

"Шпорите" поведоха с гол на Родриго Бентанкур в 14-ата минута, но след това бяха надиграни напълно от "лисиците", които отговориха с четири безответни попадения, реализирани от Нампали Менди, Джеймс Мадисън, Келечи Ихеаначо и Харви Барнс. За Лестър това е втори пореден успех, с който прекъсна серията от две победи на лондончани. В предишния кръг те победиха шампиона Манчестър Сити.