Арсенал се надява да вдигне трима за гостуването на Южния бряг

Арсенал се надява да вдигне трима за гостуването на Южния бряг Снимка: Getty Images

Мениджърът на Арсенал Микел Артета се надява, че трима от ключовите му играчи ще бъдат готови да се изправят срещу Саутхемптън на неговия "Сейнт Мерис" утре от 16:00 часа наше време.

"Топчиите", които са лидери в класирането, се надяват феноменалното им представяне да продължи и на Южния бряг.

Арсенал спечели девет от първите си 10 мача във Висшата лига, а освен това е безпогрешен и в Лига Европа.

Сега предстои гостуване на "светците", които напоследък показват признаци на живот и направиха равенството с Уест Хем миналия уикенд, след което победиха Борнемут в средата на седмицата.

Артета очаква препоръките на медицинския щаб за състоянието на Букайо Сака, Габриел Мартинели и Олександър Зинченко.

Английският национал Сака вкара четири гола в последните си четири мача и изигра 85 минути при победата с 1:0 над ПСВ Айндховен в четвъртък вечер, преди да бъде заменен, след като се контузи.

"Мисля, че е добре - каза Артета. - Надяваме се, че ще се оправи за неделя."

Мартинели влезе от пейката за последните 14 минути, след като в предишните дни е чувствал неразположение.

Междувременно бившият ас на Манчестър Сити Зинченко не е играл след победата в дербито на Северен Лондон срещу Тотнъм на 1 октомври поради контузия в прасеца.

"Той е по-добре от ден на ден и наистина напредва с възстановяването си", сподели Артета.