Аутсайдер спъна Милан на "Сан Сиро"

Аутсайдер спъна Милан на "Сан Сиро" Снимка: Getty Images

Милан не успя да победи Салернитана у дома и стигна само до 1:1 в последен мач от 26-ия кръг на Серия "А".

"Росонерите" пропуснаха да се изравнят с градския съперник Интер на второто място в класирането, тъй като не създадоха достатъчно положения, а и шансът им обърна гръб в края.

Рафаел Леао и Оливие Жиру отправиха опасни удари за домакините в първата половина на първата част, но после две груби грешки в защита едва не доведоха до гол във вратата на Майк Менян.

Точно преди края на първото полувреме Жиру откри резултата с глава след ъглов удар.

В 61-вата минута обаче Салернитана изравни с гол на Булае Диа, който засече прострелна топка от левия фланг.

Впоследствие реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Исмаел Бенасер, но после изгледа повторение и промени отсъждането, след като реши, че Бенасер е преиграл и не е бил изблъскан.

В последните минути се откри големият шанс пред Милан, но при една добавка на Флоренци, Гьомбер някак успя да избие точно от голлинията.

Така тимът на Стефано Пиоли остава на четвърто място в таблицата с 48 т., на две зад втория Интер.

Салернитана е на 16-ата позиция, но вече е със 7 т. над опасната зона.