Автогол и две дузпи улесниха максимално Англия

Автогол и две дузпи улесниха максимално Англия Снимка: Getty Images

Англия не срещна никакви проблеми в гостуването на Малта и победи с 4:0 в евроквалификация от група "C".

Така "трите лъва" продължават с пълен актив от 9 т. след три победи в три мача и водят в класирането пред Македония (4 т.) и Италия (3).

Автогол и две дузпи улесниха тима на Гарет Саутгейт, който се отнесе сериозно към мача срещу аутсайдера в групата.

В 9-ата минута Апап си отбеляза автогол, след като засече центриране към Хари Кейн в собствената си врата.

После Трент Александър-Арнолд, който игра в халфовата линия, покачи на 2:0 с хубав фалцов удар от дистанция.

Хари Кейн направи 3:0 от дузпа и така Англия си свърши работата още преди края на полувремето.

През втората част се стигна до нова дузпа след игра с ръка и този път Калъм Уилсън беше точен от 11-те метра за крайното 4:0.

По същото време и Франция постигна комфортна победа - с 3:0 срещу аутсайдера Гибралтар в група "B".

Макар че "петлите" играха отпуснато, те също направиха достатъчно срещу непретенциозния съперник, а и също бяха подпомогнати от дузпа и автогол.

Оливие Жиру откри още в 3-тата минута и това успокои тима му.

В добавеното време Килиан Мбапе направи 2:0 от дузпа, а след почивката Муели отклони центриране именно на Мбапе в своята врата за 3:0.

Франция води в своята група с 9 т. пред Гърция с 6. Именно тези два тима ще се срещнат в следващия кръг на 19 юни.