Барса приключи американското турне с успех над Милан (видео)

Барса приключи американското турне с успех над Милан (видео) Снимка: Getty Images

Барселона приключи американското си турне с победа с 1:0 над Милан. Единственото попадение в мача отбеляза Ансу Фати.

Каталунците бяха осезаемо по-добрият отбор на стадион "Аледжиант" в Парадайс, Невада, в непосредствена близост до Лас Вегас.

Отборът на Шави започна активно и още в 12-ата минута Жул Кунде нацели страничната греда след хубав удар по диагонала.

Милан отговори с пробиви по двата фланга. Вратарят Иняки Пеня, който бе титуляр и изкара цял мач за Барса, обаче се справи и отрази шутове на новото попълнение Тияни Рейндерс и Рафа Леао.

В края на първата част Феран Торес не успя да се възползва от чиста възможност и от няколко метра с глава не насочи добре топката, пращайки я в ръцете на Менян.

Попадението за Барса падна в 55-ата минута. Фати проби отляво, влезе навътре в наказателното поле и с фантастичен завършващ удар малко след границата остави Менян безпомощен.

До края каталунците "росонерите" не успяха да отговорят по никакъв начин, а Барса пропусна да направи победата си по-изразителна.

За Барса предстои мач срещу Тотнъм за ежегодния турнир "Жоан Гампер", а на 13 август стартира сезона в Ла Лига с гостуване на Хетафе.

Милан също ще играе демонстрационен мач за трофей. На 8 август "росонерите" ще срещнат Монца за купата "Силвио Берлускони" - дебютно издание на турнира в памет на легендарния собственик на Милан и доскорошен на Монца.

След това тимът на Стефано Пиоли ще изиграе още две контроли с местни отбори - Тренто и Новара, а на 21-ви гостува на Болоня в първия кръг от Серия "А".