Бензема пропусна дузпа, Милинкович-Савич и Малком бележат в Саудитска Арабия (видео) Снимка: Getty Images

Карим Бензема пропусна дузпа при загубата на неговия Ал-Итихад с 1:3 от Ал-Хилал за Купата на арабските шампиони.

Бившият нападател на Реал Мадрид се разписа във всеки от първите си три мача в Саудитска Арабия, но тази нощ сбърка от бялата точка.

Сергей Милинкович-Савич даде аванс на гостите от Ал-Хилал в 14-ата минута, а в края на полувремето Ал Даусари удвои от дузпа.

В 56-ата минута Ромариньо вкара почетния гол за домакините, но малко по-късно Малком отново възстанови преднината от два гола за Ал-Хилал.

Десетина минути преди края Бензема можеше отново да върне Ал-Итихад в мача, но изстрелът му от бялата точка срещна гредата.

Така Ал-Итихад отпадна на четвъртфиналите за Купата, а Ал-Хилал чака победителя от Ал-Шабаб и Ал Уахда в битка за място на финала.