"Червен" Рим ликува - Рома бие, Лацио пада

"Червен" Рим ликува - Рома бие, Лацио пада Снимка: Getty Images

4 януари 2023 година е добър ден за "вълчата" част от Рим. Докато Рома победи Болоня с 1:0 и се изравни по точки с Лацио - по 30 т., докато "орлите" допуснаха обрат от 1:0 до 1:2 като гости на Лече.

Единственото попадение за минималния успех на тима на Жозе Моуриньо падна още в шестата минута. Негов автор бе Лоренцо Пелегрини от дузпа.

Впоследствие Рома добре затвори подстъпите към вратата си и половинчатите опити на Болоня да стигне до изравнително попадение не се увенчаха с успех.

В шестата минута от добавеното време "вълците" можеха да изпуснат победата, но Тами Ейбрахам изчисти топката от голлнията след удар с глава.

Междувременно Лече вгорчи началото на новата година на другия римски гранд.

Чиро Имобиле даде аванс на гостите в 16-ата минута с хубав завършващ удар по диагонала, след като бе изведен зад отбраната на Лече с прекрасен дълъг пас от Казале.

Но след почивката домакините обърнаха.

В 57-ата Габриел Стрефеца изравни. След спасен мощен удар от Проведел, топката попадна в Стрефеца, който от воле я прати в опразнената мрежа.

Победата за Лече донесе Лоренцо Коломбо в 71-вата. Защитата на Лацио отново не бе добре подредена, позволи топката да стигне до наказателното поле. Ди Франческо бе изпуснат отляво, върна кълбото успоредно на голлинията и там "деветката" я заби точно за крйното 2:1.

Така шестият Рома и петият Лацио са с равни точки - по 30, но "орлите" са с по-добра голова разлика. Победата изкачи Лече до 12-ата позиция с 18, а една по-нагоре е Болоня с 19.