Джими Грийвс видя от небето класика на Челси над Тотнъм

Челси разби Тотнъм с 3:0 като гост в лондонското дерби от петия кръг на Висшата лига. Столичният сблъсък се игра в деня, в който от този свят си отиде Джими Грийвс - велика легенда и на двата клуба, както и на националния отбор на Англия.

И трите гола паднаха след почивката. В 49-ата минута Маркос Алонсо центрира от корнер, а Тиаго Силва се измъкна от персоналния си пазач и с глава реализира за 0:1.

Откриващото попадение обърка домакините, които почти веднага можеше да изостават и с 0:2. Маркос Алонсо засече центриране и само застаналият на голлинията Ерик Дайър спря топката отново да не влети в мрежата.

В 57-ата обаче съдбата не бе благосклонна към Дайър и той си отбеляза автогол. Тогава Канте отправи изстрел, който сякаш излизаше в аут, но рикошира в неговия крак и подлъга фатално Юго Лорис.

До края "сините" бяха тотален господар и стигнаха до класиката в даденото от съдията продължение. Вернер комбинира с Антонио Рюдигер, който по земя от дузпата запрати кълбото в мрежата за крайното 0:3.

В следващия кръг и за двата отбора предстоят големи дербита. Тотнъм гостува на Арсенал в ожесточения сблъсък на Северен Лондон, а Челси приема шампиона Манчестър Сити.