Франция завърши Лигата на нациите с още една излагация

Франция завърши Лигата на нациите с още една излагация Снимка: Getty Images

Франция приключи участието си в Лигата на нациите с безславна загуба с 0:2 при гостуването на Дания.

"Петлите" инкасираха два гола през първото полувреме, а после пропуснаха своите положения, докато Каспер Шмайхел си свърши отлично работата на вратата на датчаните и отказа Мбапе, Гризман и останалите звезди на гостите.

Домакините нанесоха своя удар в разстояние на пет минути, като първо се разписа Каспер Долберг, а после Андреас Сков Олсен удвои.

Така отборът на Дидие Дешан завърши на третото място в група 1 от Лига А на турнира с доста разочароващ актив от само една победа, две равенства и три загуби.

Единствено победата на Хърватия над Австрия по същото време спаси Франция от изпадане в по-долната лига.

Хърватите спечелиха с 3:1 и грабнаха първото място в групата, което ги класира за финалната четворка на надпреварата.

За финалите се класира и Нидерландия след успех с 1:0 над Белгия в група 4.