Гол-шедьовър спря Италия в Северна Македония в дебюта на Спалети

Гол-шедьовър спря Италия в Северна Македония в дебюта на Спалети Снимка: Getty Images

Северна Македония взе точка от европейския шампион Италия в квалификациите за Евро 2024. Западната ни съседка стигна до равенство 1:1 девет минути преди края в дебюта на новия селекционер на "адзурите" Лучано Спалети.

Зрителите на стадион "Тоше Проевски" в Скопие не видяха много положения пред двете врати, но все пак двата тима си размениха по едно попадение.

Равенството отдалечава "скаудра адзура" от втората позиция в групата, която дава право на класиране на Евро 2024, и същевременно запазва шансовете на македонците.

В 21-вата минута Сандро Тонали бе изведен на чиста позиция, но ударът му срещна страничната греда. С това се изчерпаха и положенията през първата част.

Гостите откриха резултата с първия си шанс през втората. Барела разтресе горната греда с удар от границата на наказателното поле и при добавката Чиро Имобиле с глава прати топката в мрежата.

Тимът на Спалети реши, че си е свършил работата и прие играта много близо до наказателното си поле. Македонците пробваха да застрашават вратата на Донарума с далечни удари, но трудно им се получаваше.

До 81-вата минута. Домакините получиха фаул на границата на наказателното поле и Елис Барди се възползва от шанса. Капитанът на Македония прати истинска тупалка и изненада Донарума, пращайки топката във вратарския ъгъл.

Равенството остави Италия на третата позиция с четири точки от три мача. Толкова има и Северна Македония, но те са с мач повече.

Лидер в групата е Англия с 13 точки от пет срещи, а вторият Украйна е със седем пункта от четири изиграни мача. По-рано през деня двата тима също завършиха при равенство 1:1.

След няколко дни - във вторник, Италия посреща Украйна, а македонците гостуват на последния Малта.