Холанд с 20-и гол за Сити, "гражданите" отнесоха и Саутхемптън

Холанд с 20-и гол за Сити, "гражданите" отнесоха и Саутхемптън Снимка: Getty Images

След разгромите с 6:3 срещу Манчестър Юнайтед и 5:0 срещу Копенхаген Манчестър Сити спря на 4 срещу Саутхемптън.

Жоао Кансело даде тон за песен в 20-ата минута, а 12 по-късно Фил Фоудън покачи на 2:0 с прекрасен прехвърлящ вратаря удар.

Рияд Марез направи резултата класически малко след почивката, а в 65-ата минута Ерлинг Холанд вкара дежурния си гол, оформяйки крайното 4:0.

Норвежецът можеше да се разпише още през първата част, но след като остана сам срещу Базуну, стреля в гредата.

Попадението е под №20 за Холанд, откакто облече екипа на "гражданите", 15 от които дойдоха във Висшата лига.

Победата изкачи Сити временно начело в класирането с актив от 23 точки, с две повече от Арсенал, който в неделя приема Ливърпул в дербито на кръга.

Саутхемптън остава 16-и с едва седем точки, на една над чертата.