И с 10 души Байерн няма спирка в Бундеслигата

И с 10 души Байерн няма спирка в Бундеслигата Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен продължи победния си ход в Бундеслигата с успех с 3:1 в гостуването на последния Гройтер Фюрт.

Дори в намален състав и без да се хвърлят на 100%, баварците стигнаха до нужните попадения, за да си гарантират трите точки и да останат на върха в класирането.

Почти през цялата втора част шампионите бяха с 10 души, след като Бенжамен Пазар беше изгонен за нарушение като последен в защитата.

Но тогава тимът на Юлиан Нагелсман вече водеше с 2:0 с головете на Томас Мюлер и Йошуа Кимих преди почивката.

С човек по-малко Байерн продължи да създава положения и в 68-ата минута стигна до трето попадение, когато Себастиан Гризбек си отбеляза автогол при разбъркване след ъглов удар.

Домакините вкараха почетен гол чрез Седрик Итен две минути преди края, но за повече нямаха сили.

Така Байерн оглавява таблицата с 16 т. от 6 мача, следван от Волфсбург с 13 и Борусия Дортмунд с 12, които обаче са изиграли и мач по-малко.