Илия Груев блесна, а Лийдс се доближи на крачка от Висшата лига

Илия Груев блесна, а Лийдс се доближи на крачка от Висшата лига Снимка: Getty Images

Илия Груев се разписа, а Лийдс се класира за финалния плейоф за влизане във Висшата лига.

Тимът на българския национал отнесе с 4:0 Норич в полуфиналния реванш от плейофите след равенството 0:0 в първия мач.

Тази вечер именно Груев откри резултата още в 7-ата минута с хубаво попадение от пряк свободен удар, което беше и негово дебютно с екипа на английския тим.

До почивката Пиру и Рютер добавиха още два гола във вратата на Норич.

През втората част се разписа и Крисенсио Съмървил, за да направи победата още по-убедителна.

В решителния сблъсък за влизане в елита съперник на Лийдс ще бъде Саутхемптън или Уест Бромич.