Интер мина през поредния съперник, преднината на върха вече е смазваща

Интер мина през поредния съперник, преднината на върха вече е смазваща Снимка: Getty Images

Интер записа девета поредна победа в Серия "А" и общо 12-та поредна във всички турнири.

Този път тимът на Симоне Индзаги се наложи с 2:1 у дома над Дженоа, но успехът не беше постигнат толкова лесно, колкото в някои от предходните двубои.

Кристиян Аслани даде преднина на домакините в 30-ата минута, а малко по-късно Алексис Санчес покачи на 2:0 от дузпа.

Йохан Васкес върна гостите в мача 10 минути след почивката и Дженоа не беше далеч от изравняването.

Гол за 2:2 обаче не беше зачетен заради засада.

Така Интер натрупа цели 15 т. преднина пред втория в класирането Ювентус и гарантирането на шампионската титла е единствено въпрос на време.