Интер отново наказа безпомощния Милан

Интер отново наказа безпомощния Милан Снимка: Getty Images

Интер задълбочи кризата в Милан, като постигна нова победа над градския съперник - този път с 1:0 в дербито на кръга от Серия "А".

Обичайният герой за "синьо-черните" Лаутаро Мартинес отбеляза гола за победата през първото полувреме, когато тимът на Симоне Индзаги показа тоталното си превъзходство над съпреника в момента.

Неотдавна Интер надви с 3:0 "росонерите" за Суперкупата на Италия.

През първата част тази вечер символичните домакини бяха пълни господари на терена и бързо започнаха да създават положения, докато Милан рядко владееше топката и не отправи нито един удар към Онана.

Лаутаро Мартинес изпусна две ситуации, но в 34-тата минута откри резултата с глава след ъглов удар и "нерадзурите" заслужено поведоха.

След почивката Милан опита да покаже повече агресия и да изнесе играта по-напред, но отново нямаше футболни аргументи.

Към края Интер си върна инициативата и Лукаку прати топката във вратата, но беше извършил фал в атака.

Победата постави Интер на второто място в класирането с 43 т., на три пред третия Рома, но и на цели 13 зад лидера Наполи.

Милан пък се свлече до шестата позиция с 38 т. и кризата заплашва да остави отбора извън зона "Шампионска лига" в края на сезона.

Отборът на Стефано Пиоли записа четвърта поредна загуба и няма победа вече 7 мача.