Испания отива на Евро 2024, Холанд ще го гледа по телевизията

Испания отива на Евро 2024, Холанд ще го гледа по телевизията Снимка: Getty Images

Испания си гарантира класирането на Евро 2024 с победа с 1:0 като гост над Норвегия в квалификационна група "А".

Гави отбеляза ценния гол в началото на втората част, с който испанците си осигуриха завършването на едно от първите две места в групата.

Ерлинг Холанд и компания пък загубиха шансове за участие в турнира. Крайният резултат обаче зарадва Шотландия, която заедно с Испания се класира за Европейското.

В началото мачът беше доста оспорван и след няколко обещаващи атаки за домакините, Испания си мислеше, че е повела с гол на Алваро Мората.

ВАР обаче се намеси и след преразглеждане беше отсъдена засада.

В 49-ата минута се стигна до нова кризисна ситуация пред вратата на Норвегия и Гави откри резултата с добре насочен удар в ъгъла.

И тази ситуация беше дълго разглеждана за възможна засада в няколко момента, но попадението беше признато.

Оттам нататък "Ла фурия роха" контролираше добре мача и не позволи сериозни положения пред Унай Симон.

Така Испания и Шотландия заемат първите две места в подреждането с по 15 т., а Норвегия е трета с 10 и с мач повече.