Капитанът издъни Интер, край на серията без загуба

Капитанът издъни Интер, край на серията без загуба Снимка: Getty Images

Интер сложи край на серията си без загуба и отстъпи с 0:1 на Емполи у дома в 19-ия кръг на калчото.

"Нерадзурите" показаха много слаба игра, а основна роля изигра изгонването на капитана Милан Шкриняр още в края на първото полувреме.

Тимът не беше губил в последните си 7 двубоя, но се издъни и пропусна възможността да изпревари градския съперник Милан в класирането.

Гостите демонстрираха смела игра от самото начало, докато Интер влезе по-трудно в мача.

Все пак двубоят течеше равностойно, но в 40-ата минута Шкриняр изрита в главата Капуто в опита си да играе с топката. Съдията показа втори жълт картон на капитана и Интер заигра с човек по-малко, а двата тима ставаха все по-нервни.

В 66-ата минута Томазо Балданци отбеляза единствения гол с удар извън наказателното поле, който мина под плонжа на разочаровалия Андре Онана.

Опитите на Интер да върне гола се изчерпваха със стихийни изсипвания на топката към пеналта, а влизането на Един Джеко и Ромелу Лукаку с нищо не помогна на домакините.

В класирането Интер остава трети с 37 т., колкото има и четвъртият Рома.

Милан е с 38 и с мач по-малко, а лидерът Наполи е с 50 и при слабата форма на преследвачите си изглежда все по-близо до титлата.