Милан навакса два гола пасив, но остава далеч от върха

Милан навакса два гола пасив, но остава далеч от върха Снимка: Getty Images

Милан навакса два гола изоставане и стигна до 2:2 при гостуването на Лече, но остана на сериозна дистанция от лидера в Серия "А" Наполи.

Срещата започна зле за шампионите и още в третата минута Тео Ернандес си отбеляза автогол.

20 минути по-късно Басчирото удвои с глава за Лече след заучено изпълнение на ъглов удар.

След почивката Милан намери сили да се върне в мача, като първо Рафаел Леао намали на 1:2 с изстрел в близкия ъгъл, а после Давиде Калабрия направи 2:2 с глава.

До края "росонерите" можеха и да загубят, но все пак съхраниха точката, която ги остави на 9 т. зад първенеца в таблицата.

На третата позиция е Ювентус с точка по-малко от Милан, а тимът на Стефано Пиоли вече трети мач остава без победа.