Наполи с драматична победа в Дерби дел Соле с гол на сина на Чоло

Наполи победи Рома с 2:1 в Дербито на слънцето от 20-ия кръг на Серия "А".  Победния гол за "партенопеите" отбеляза Джовани Симеоне няколко минути преди края на редовното време.

Така Наполи събра 53 точки и води с 13 на втория Интер, като в настоящия момент спечелването на Скудетото от страна на Лучано Спалети и компания сякаш не подлежи на съмнение.

Мачът започна с високо темпо, а Наполи владееше инициативата. Малко след изминаването на четвърт час от първия сигнал на рефера Орсато домакините поведоха. Кварацхелия центрира към Осимен, който по перфектен начин овладя и си нагласи топката, след което я изпрати в мрежата с отлично воле.

През втората част римляните поизравниха играта, но по-сериозните ситуации продължиха да са в полза на домакините.

Натискът на "вълците" все пак се отплати в 75-ата минута. Тогава Залевски центрира, а Пелегрини се размина с топката, но Ел Шаарауи я засече на далечната греда за 1:1.

Наполи обаче не се предаде и зарадва тифозите си, като в герой се превърна Джовани Симеоне, син на известния бивш футболист и треньор на Атлетико Мадрид Диего Симеоне.